MEXICO

Dzień 1: Los Angeles

Witamy w Los Angeles. W przeddzień tej niewiarygodnej podróży spotkasz się z innymi jeźdźcami na spotkaniu organizacyjnym  w hotelu. Przygotowując się do jazdy przez jedne z największych i niezakłóconych pustynnych dróg pozostawionych w Ameryce Północnej. Twój przewodnik objaśni Ci, czego możesz oczekiwać w najbliższych dniach i odpowie na wszystkie pytania.

Dzień 2: Los Angeles – Ensenada

Zaraz z rana odbieramy  motocykle i po odprawie ruszamy na południe wzdłuż wybrzeża Kalifornii do granicy  z Meksykiem w Tijuana. Po  godzinie jazdy od granicy meksykańskiej, dotrzemy do miejsca docelowego. Ensenada to tętniące życiem miasto portowe. Dziś wieczorem będziemy cieszyć się pysznym obiadem dla smakoszy, przygotowanym na świeżo z lokalnego połowu. Oglądaj zachód słońca nad Zatoką Ensenada ponieważ jest wyjątkowy.
 

Dzień 3: Ensenada – Catavina

Jedziemy na południe autostradą nr 1 w Meksyku, pozostawiając ruchliwe miasta przygraniczne. Zanurzamy się głębiej w Baja (półwysep), gdzie wzdłuż drogi pojawiają się drzewa Cirio i gigantyczne kaktusy Cardona. Wjeżdżamy na pustynię Vizcaino, jeden z najbardziej fascynujących regionów pustynnych na tym kontynencie i doświadczamy rozległych widoków formacji skalnych, pagórków i gęstej roślinności pustynnej. Dojeżdżamy do Catavina dokładnie na czas, by zobaczyć zachód słońca za ogromnymi głazami i kaktusami Cardona.

 

MEXICO 2

Dzień 4: Catavina – San Ignacio

Dzisiaj przekraczamy linię stanową z Baja Norte do Baja Sur. Zauważysz zmianę krajobrazu, gdy będziemy przemierzać kilka szczytów o wysokości ponad 3000 stóp (1000 mnpm), obok płasko zakończonych stożków wulkanicznych i pokrytych kaktusami pagórków do uroczej pueblo San Ignacio, autentycznej pustynnej oazy znajdującej się na dnie szerokiej Arroyo z palmami daktylowymi i naturalnym górskim stawem. Tu nocujemy.

Dzień 5: San Ignacio – Loreto

Dzisiaj przed nami potężny "Volcan Las Tres Virgenes", który mówi nam o pochodzeniu ostatnich strumieni lawy wokół nas. Schodzimy w dół z Devils Grade i mamy siedem mil serpentyn, które prowadzą nas do ciepłych wód Morza Corteza. Wijąca się wzdłuż wybrzeża, przepiękna Bahia Conception, to piękna,  malownicza droga z widokami na Baja California, z ciemnoniebieskimi wodami, wulkanicznymi wyspami i odosobnionymi plażami. Po południu docieramy do Loreto, najstarszej hiszpańskiej osady na zachodnim wybrzeżu. Miasto oferuje malowniczy centralny plac, sklepy i wybór doskonałych restauracji.

Dzień 6: Loreto – Los Barriles

Dzisiaj jedziemy wzdłuż pasma gór Sierra de la Giganta, a następnie szybko wspinamy się na szczyt obok gór w kształcie kapelusza, przekraczając półwysep i z powrotem na wybrzeże Pacyfiku. Docieramy do doliny Santa Domingo i wracamy przez półwysep aż dotrzemy do niewielkiej wioski rybackiej Los Barriles nad Morzem Corteza. Wybierz się na spacer po białej piaszczystej plaży i przekonaj się, że jest to jedno z najładniejszych miast w Meksyku.

MAPA TRASY

Dzień 7: dzień odpoczynku – Los Barriles

Ciesz się zasłużonym wypoczynkiem w malowniczej nadmorskiej wiosce rybackiej Los Barriles. Oglądaj słońce nad spokojnymi, błękitnymi wodami Morza Corteza lub skorzystaj z okazji, aby się wyspać. W Los Barriles dostępnych jest wiele atrakcji w ciągu dnia. Uprawiaj wędkarstwo sportowe, wynajmuj ATV i przejeżdżaj mile plażami, idź na pokład łodzi lub popływaj kajakiem, zrelaksuj się w Spa lub po prostu zrelaksuj się w pięknym basenie przy plaży.

Dzień 8: Los Barriles – Cabo San Lucas

W cieniu Cerro del Venado przetaczamy się do San Jose del Cabo i wybrzeża Bahia San Lucas, które było ulubioną kryjówką piratów, którzy czekali na hiszpańskie statki skarbowe w  XVII wieku. Dzisiaj naszym celem jest popularna miejscowość wypoczynkowa Cabo San Lucas. Tuż przed przybyciem do Cabo przejedziemy wybrzeżem z widokiem na "Land's End", najbardziej wysuniętego na południe krańca półwyspu Baja! Dziś nadszedł czas, aby pożegnać się z nowo poznanymi przyjaciółmi i niesamowitą krainą, przez którą właśnie przejechaliśmy.

Dzień 9: Cabo San Lucas 

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się wycieczka po Baja California Mexico! Kiedy tylko będziesz gotowy na kolejną przygodę z motocyklem, daj nam znać - będziemy szczęśliwi, że znów będziemy mogli z Tobą jeździć!

Hasta Luego, amigos - Wycieczki motocyklowe  America West Ride

CENA WYPRAWY:

5900 $ - kierowca 
4500 $ - pasażer

 

Długość trasy: 2000 km

Czas trwania: 14 dni


W CENIE WYCIECZKI:

  • Hotele na całej trasie wycieczki, pokoje dwuosobowe, (Jedno osobowe dostępne za dopłatą)
  • 2 noce w Los Angeles,
  • Bus na całej trasie. Dla nie motocyklistów możliwość uczestniczenia w wyprawie,
  • bilety lotnicze - przelot w obie strony, wylot z lotnisk WAW, WRO, KRK, POZ, GDA, SZZ
  • wynajęcie motocykla Harley Davidson - lub inne marki
  • wycieczka z przewodnikiem po Los Angeles, Cabo San Lucas,
  • pełne ubezpieczenie komunikacyjne OC , AC, (ubezpieczenie turystyczne to koszt dodatkowy o wartości $75 za osobę za cały okres pobytu),
  • odbiór z lotniska i przewóz na lotnisko,
  • opieka rezydenta i przewodnika mówiących po polsku.

 

Dodatkowe koszty:

Wiza Meksykańska 30 $ od osoby